Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/1/0/4/serbian.no/httpd.www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36 Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/1/0/4/serbian.no/httpd.www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36 Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/1/0/4/serbian.no/httpd.www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36 Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/1/0/4/serbian.no/httpd.www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Slava Društva – Sv. Simeon Mirotočivi

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/1/0/4/serbian.no/httpd.www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Danas je bio veoma važan dan za naše Društvo. Danas smo prvi put proslavili slavu Društva, Sv. Simeona Mirotočivog (Stefana Nemanju). Kada smo u martu 2015. godine započeli proces „oživljavanja“ Društva, vodili smo se idejom da, ako uspemo da održimo Društvo u životu do slave i ako proslavimo slavu, možemo da smatramo da smo uspeli! I, slava Bogu, dočekasmo taj dan! Počeli smo sa pešačkim turama, učestvovali u raznim akcijama (Festival balkanskog filma, uređenje porte), organizovali „Krčme“, predstave, zabave, povezivali ljude, pomagali se, omasovljavali… Nedavno su u okviru našeg Društva započele i sekcija zabavno-edukativnih radionica za predškolce i folklorna sekcija. Muzička sekcija je na pomolu. Naša zajednica u Oslu i okolini je postojala i pre Društva, naravno. Društvo nam je sada „mesto“ okupljanja, aktivnosti je svakim danom sve više, kao i članova. Ljudi su prihvatili ideju da zarad opšteg dobra naše zajednice u ovom delu „belog sveta“ žrtvuju malo svog vremena i energije, kako bi svima bilo bolje i kako bismo se održali kao Srbi. Na tom talasu dobre volje se sve i dešava. Svako ima neku veštinu koja je Društvu i zajednici dobrodošla i svako daje koliko je u mogućnosti, a to je čak i više nego dovoljno.

Danas se posebno zahvaljujemo svima koji su učestvovali u pripremi hrane, gostima, posluzi, ambasadoru R. Srbije u Kraljevini Norveškoj gospođi Suzani Bošković-Prodanović koja je prisustvovala našoj proslavi i naravno Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi u Oslu. Iskreno se nadamo da će se slava nadalje slaviti bez prekida i da će biti sve masovnija.

Pogledajte galeriju slika.

 

Slični članci